ZABAWY

Zabawy z dzieckiem 1

Masa solna.

Najbardziej popularna masa, która pomaga rozwijać motorykę małą i kreatywne myślenie - prosta, tania i plastyczna. Możemy ją ugniatać, robić placuszki, wałeczki i kuleczki, możemy ozdabiać ją patyczkami, albo koralikami. Tyle frajdy, a potrzebować będziemy tylko: mąki, soli i wody – wszystko mieszamy i gotowe.

masa solna

Memory dotykowe.

Szukamy par? Tylko jak? Używamy paluszków, aby je znaleźć. Memory sensoryczne ćwiczy pamięć, rozwija zmysł dotyku, uczy pojęć: gładki, szorstki, miękki, śliski itp.. Zakrętki, materiały o różnej fakturze, klej „magic” i gra gotowa.

Twoje dziecko lubuje się w matematyce? Potrafi już liczyć, rozróżnia cyfry? Naucz go dodawać. Do przygotowania wystarczy kartka, kostki do gry, kamyczki i zakrętki na których wypisujemy cyfry.

A jak się bawić? Dziecko i dorosły rzucają kostką. Pytamy dziecko o ilość oczek, które wypadły na obu kostkach i prosimy o odnalezienie takich samych ilości na dwóch pozostałych. Układamy kostki na planszy mówiąc: „5 i 5 to 10”. Następnie raz jeszcze pytamy dziecko o ilość oczek i po prawidłowej odpowiedzi prosimy o położenie odpowiedniej ilości kamyczków pod kostką. Możemy wtedy powtórzyć „5 kamyczków i 5 kamyczków daje nam 10 kamyczków ”. Na końcu przypasowujemy odpowiednie zakrętki. Po kilku takich razach, można wprowadzić słownictwo: dodać, równa się. Do dzieła!

Wszystkie propozycje znajdujące się tutaj można wykorzystać. 

 

Agnieszka Chudziej

 

 

 

PATRONAT

Ogólnopolska  baza specjalistów

 

REKLAMA