ZABAWY

SEGREGUJEMY ZABAWKI

Wiek dziecka: bez ograniczeń

 

 

Cele:

  • Wstęp do pojęcia zbiorów

  • Porządkowanie przedmiotów według określonej cechy

  • Wdrażanie do odpowiedzialności i zachowania porządku

 

 

Rekwizyty:

różnego rodzaju klocki, które mamy w domu

 

 

Miejsce zabawy:pokój

 

 

Co warto wiedzieć o zabawie?

Nawet zwykłe sprzątanie klocków z dzieckiem może okazać się doskonałym polem do nauki dla malucha. Nie sprzątajmy więc za dziecko zabawek, ponieważ jest to dla niego okazja do poszerzenia wiedzy. Dodatkowo, nauczymy nasze dzieci odpowiedzialności za swoje rzeczy co na pewno zaprocentuje w przyszłości.

 

 

Przebieg:

Dobrym początkiem zabawy jest bałagan po zabawie dziecka klockami, zwłaszcza kiedy ma ono dużo klocków i do każdego rodzaju mamy odpowiednie pojemniki. Polecenia kierowane do dziecka mogą być różne. Dla dzieci młodszych możemy powiedzieć, żeby przyniosło do jednego z pudełek wszystkie klocki w danym kolorze, później w innym. Zabawę kontynuujemy, aż zostaną wrzucone wszystkie klocki.

Aby dziecku było raźniej możemy się umówić, że dzielimy się pracą. Rodzic mówi: „ja zbieram wszystkie małe klocki, a ty duże”.

Może się zdarzyć, że oprócz klocków mamy posegregowane inne zabawki np. w jednym pudełku są same zwierzątka, w innym pojazdy. Jest to kolejne pole do zabawy – sprzątania. Trudno jest wypisać wszystkie opcje, wszystko zależy od tego jakie dziecko ma zabawki i jaka jest organizacja ich przechowywania w danym domu.

 

PATRONAT

Ogólnopolska  baza specjalistów

 

REKLAMA