Turnusy - polecamy

Polanika - Chrusty

 

OŚRODEK

Polanika to idealne miejsce dla wypoczynku połączonego z zabiegami leczniczymi, które zapewniają zespół specjalistów i doskonale wyposażony ośrodek rehabilitacyjny. Jesteśmy otwarci zarówno na dorosłych, w tym seniorów, jak i rodziców z dziećmi.

Misją ośrodka jest integracja osób niepełnosprawnych oraz pomoc w ich usamodzielnieniu i powrocie do aktywności. Dlatego współpracujemy z fundacjami i stowarzyszeniami, które zajmują się dziećmi niepełnosprawnymi.

 

 

Do dyspozycji Gości oddajemy 164 miejsc hotelowych znajdujących się w budynku głównym oraz 8 domkach, położonych nad urokliwym stawem. Większość pomieszczeń jest w pełni dostosowana do osób niepełnosprawnych.

DLACZEGO WARTO NAS ODWIEDZIĆ?

- najlepsi specjaliści z zakresu fizjoterapii traktujący indywidualnie każdego pacjenta

- doskonale wyposażona sala fizjoterapeutyczna

- hipoterapia – stajnia z wybiegiem dla koni

- elegancka restauracja oraz przytulna klubokawiarnia z czytelnią

- basen, sauna infrared, jacuzzi

- staw w okolicy (możliwość łowienia ryb)

- duża sala sportowa z lustrami

- bezprzewodowy Internet

- naziemna telewizja cyfrowa

- piesze i dojazdowe wycieczki do Dębu Bartek

- atrakcyjne animacje oraz zagospodarowanie czasu wolnego podczas turnusów

- umiejscowienie w Kompleksie Świętokrzyska Polana z dostępem do oceanarium, zagrodą zwierząt i parkiem miniatur. 

 

REHABILITACJA

Ośrodek Polanika to wypoczynek, ale również rehabilitacja na najwyższym poziomie. Opieka zespołu wykwalifikowanych terapeutów oraz nowoczesna i bogato wyposażona baza zabiegowa sprawiają, że goście są w 100% zadowoleni z rezultatów zabiegów. Program rehabilitacji jest dobrany indywidualnie i dostosowany do potrzeb każdego pacjenta, po konsultacji lekarskiej i fizjoterapeutycznej. W ośrodku używamy innowacyjnego w skali kraju sprzętu rehabilitacyjnego. Oferujemy zabiegi z użyciem m. in: ReoAmbulatora - robota do nauki chodu, Alter G - bieżni antygrawitacyjnej, Salus Talent - aparatu do głębokiej stymulacji elektromagnetycznej, czy terapię ręki przy pomocy Hand Tutor.

Specjalistyczne zabiegi które oferujemy naszym pacjentom wspomagane są także przez hipoterapię – stajnia z wybiegiem dla koni oraz basen, na którym prowadzone są zajęcia rehabilitacyjne.

Specjalizujemy się w rehabilitacji międzypokoleniowej. Zapraszamy na turnusy rehabilitacyjne oraz rehabilitację dzienną zarówno rodziców z dziećmi, jak i dorosłych, w tym seniorów.

LOKALIZACJA

Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy Polanika położony jest w miejscowości Chrusty, na terenie Gminy Zagnańsk. Mieści się na łagodnym, południowym zboczu w sercu Gór Świętokrzyskich, który leży na terenie Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Z polany, na której położona jest Polanika, rozciąga się piękny widok na góry, wokół dostępne są liczne trasy turystyczne i spacerowe. To tu rośnie Dąb Bartek, najsłynniejszy w Polsce pomnik przyrody.

Teren wokół Ośrodka Polanika to ogromny 8-hektorowy kompleks znajdujący się w głębi lasu, w absolutnie czystym, ekologicznym środowisku – o jego stan dbamy także sami (nasz ośrodek ogrzewany jest ekologicznie, poprzez spalanie pestki owocowej).

Dojazd z największych miast wskazany jest w zakładce kontakt. 

Zapraszamy serdecznie do wypoczynku i rehabilitacji ośrodku Polanika czynnym całodobowo przez 365 dni w roku.

Zobacz też na Google+ i facebook-u

 

 

PATRONAT

Ogólnopolska  baza specjalistów

 

REKLAMA