ZABAWY

Zabawy z gąbkami

W celu usprawnienia małych rączek i dostarczenia im stymulacji dotykowej, wystarczy zmoczyć kilka gąbek i poprosić by dziecko je wyciskało. Zabawę można przeprowadzić w pokoju nad miską lub w wannie. 
Jeśli dysponujecie dużą liczbą gąbek, możecie układać z nich sekwencje lub kształtować stosunki przestrzenne. Wystarczy dawać dziecku polecenia typu "Połóż małą gąbkę na dużej" czy " Gąbkę w kształcie jabłka połóż obok gąbki w kształcie cytryny".
I wreszcie dajemy dziecku swobodę, pozwalamy na inwencję twórczą, niech się bawi gąbkami jak chce, a dotykanie ich i delikatne pocieranie o skórę, dostarczy mu nowych doświadczeń.
 
 
 
 

Marta Baj-Lieder - logopeda wczesnej interwencji, terapeuta SI, terapeuta ręki, nauczyciel. Certyfikowany instruktor masażu Shantala oraz doradca noszenia w chuście wg szkoły ClauWi. Współliderka Klubu Ratatuj-miejsca powstałego z inicjatywy Fundacji Rodzic-Dziecko,  gdzie rodzice wraz z dziećmi do lat 3 mogą się bezpłatnie spotykać. Autorka książki “Barwy świata” wydanej nakładem wydawnictwa Harmonia. Ekspert na ogólnopolskich portalach parentingowych. Organizator szkoleń dla logopedów, nauczycieli i rodziców. Prywatnie żona, mama oraz właścicielka kota, który uwielbia śnieg i kąpiele.  Właściciel Centrum Terapii Logop

tekst umieszczony za zgodą autorki (http://www.sensorycznaintegracja.blogspot.com/)

PATRONAT

Ogólnopolska  baza specjalistów

 

REKLAMA