ZABAWY

Zabawy z dzieckiem 2

GRA W KOLORY

Potrzebne będą nożyczki, kolorowe kartki i klej. Dziecko tnie kolorowy papier na kawałeczki różnej wielkości i kształtu. Pocięte elementy można segregować wg kolorów, układać różne kompozycje oraz przyklejać na kartkę tworząc mozaikę. Prócz ćwiczenia ręki, uczenia kolorów i kształtowania wyobraźni, kolorowe elementy świetnie sprawdzają się w zabawach logopedycznych. Ćwiczyć buzię można dmuchając bezpośrednio na karteczki, albo wykorzystując do tego słomkę.

kolory

SENSORYCZNE DOZNANIA

Zabawa jest bardzo prosta. Dziecko za pomocą rąk wydobywa zasypane w ryżu kamyczki.

doznania

ODEJMOWANIE

Jak w prosty sposób pokazać dziecku odejmowanie? Potrzebujemy wytłaczankę, zakrętki, wcześniej przygotowane działania oraz cyfry.

Dziecko wybiera działanie. Następnie pytamy o cyfrę, która jest na początku działania i po poprawnej odpowiedzi prosimy o włożenie „9” zakrętek do osobnych przegródek. Kolejno pytamy o drugą cyfrę, a gdy dziecko odpowie mówimy o znaku, który jest pomiędzy i będzie oznaczał, że „od 9 będziemy zabierać 3”. Po usunięciu właściwej ilości zakrętek pytamy dziecko o to, ile jeszcze zostało i prosimy o znalezienie odpowiedniej cyfry. Podsumowując mówimy dziecku: „Mieliśmy 9 zakrętek, zabraliśmy 3 i zostało nam 6”. Po kilku takich ćwiczeniach wprowadzamy pojęcie „minus, równa się”.

odejmowanie

 

 

Agnieszka Chudziej

PATRONAT

Ogólnopolska  baza specjalistów

 

REKLAMA