ZABAWY

Zabawy kuchenne

Po wymieszaniu ciasta, po rozsmarowaniu masy na blaszce, dziecko może delikatnie umieścić na ciasteczkach dodatki; w moim przypadku porzeczki.
A kiedy ciastka będą gotowe, przed zjedzeniem możemy liczyć porzeczkowe kropki, możemy układać obok odpowiednią liczbę lub układać ciasteczka w kolejności: od tego, które ma najmniej kropek, do tego, które ma ich najwięcej. Proste? Oczywiście, że tak, a tyle zmysłów angażujemy.

Marta Baj-Lieder - logopeda wczesnej interwencji, terapeuta SI, terapeuta ręki, nauczyciel. Certyfikowany instruktor masażu Shantala oraz doradca noszenia w chuście wg szkoły ClauWi. Współliderka Klubu Ratatuj-miejsca powstałego z inicjatywy Fundacji Rodzic-Dziecko,  gdzie rodzice wraz z dziećmi do lat 3 mogą się bezpłatnie spotykać. Autorka książki “Barwy świata” wydanej nakładem wydawnictwa Harmonia. Ekspert na ogólnopolskich portalach parentingowych. Organizator szkoleń dla logopedów, nauczycieli i rodziców. Prywatnie żona, mama oraz właścicielka kota, który uwielbia śnieg i kąpiele.  Właściciel Centrum Terapii Logop

tekst umieszczony za zgodą autorki (http://www.sensorycznaintegracja.blogspot.com/)

PATRONAT

Ogólnopolska  baza specjalistów

 

REKLAMA