ZABAWY

Zabawy klamerkami

Klamerkami możemy przypinać prace plastyczne i w ten sposób tworzyć pierwsze galerie malucha.

Już sama pomoc rodzicowi w wieszaniu prania, może być zabawą i nauką. Mocowanie parami do linki posegregowanych skarpetek to doskonalenie percepcji wzrokowej, powtórka nazw kolorów, ćwiczenie motoryki małej i koordynacji oko ręka, jak również stymulacja zmysłu dotyku. Możemy też wprowadzić małe utrudnienie i zamiast prawdziwych skarpetek przygotować papierowe szablony, które dziecko pokoloruje wg naszej instrukcji lub tak jak będzie chciało.

Klamerki można również segregować kolorami i przypinać do odpowiednich pudełek , tak by kolor klamerki zgadzał się z kolorem pojemnika. Innym pomysłem na wykorzystanie klamerek jest dowolne spinanie ich i tworzenie w ten sposób wymyślnych „stworów-potworów”. Klamerki przydadzą się również jeśli chcemy kształtować umiejętności matematyczne małego malucha. Wystarczy, że na kartkach sztywnego papieru narysujemy kropki lub inne wzory, a dziecko będzie przypinało odpowiednią ilość klamerek.

Klamerki to wygłupy, można je przypinać do włosów, a nawet palców- w ten sposób stymulujemy czucie głębokie. Jeśli natomiast przypniemy je do rękawów bluzki, możemy machać rączkami niczym papuga kolorowymi skrzydłami. Odpinanie prawą ręką klamerek z lewego rękawka, a lewą ręką z prawego to z kolei ćwiczenie na przekraczanie linii środkowej ciała. Prawdziwe mistrzostwo osiągniemy, jeśli uda nam się wykonać to zadanie z zamkniętymi oczami. To oczywiście tylko kilka pomysłów na wykorzystanie klamerek. Najlepszym sposobem jest przekazanie tych wielofunkcyjnych przedmiotów dzieciom, one z całą pewnością znajdą jeszcze więcej przykładów na ich zastosowanie.

zabawy klamerkami 2zabawy klamerkami 3

Miłej zabawy!!

 

Marta Baj - Lieder 

 

 

PATRONAT

Ogólnopolska  baza specjalistów

 

REKLAMA