ZABAWY

TRENING PIŁKARZA

Wiek dziecka: od 3 r.ż.

 

Cele:

- usprawnianie motoryki wielkiej

- ćwiczenie zwinności pracy nóg,

- usprawnianie mięśni i stawów kolanowych

 

Rekwizyty: kreda/patyk lub obręcze (ok. 30 cm średnicy) jeśli mamy takie w domu

 

Miejsce zabawy: podwórko bezpieczniej na piachu, ale można też na betonie. Jeśli mamy obręcze może to być dowolny plac wybrany przez nas (wygodny do tego treningu).

 

Co warto wiedzieć o zabawie: jest to dobry wstęp przed zapisaniem dziecka na trening piłki nożnej. Ćwiczy ogólną sprawność dziecka, szybkość reakcji. Zachęcam, aby prowadzącym tą zabawę był tatuś. To On jest autorytetem dla chłopca w dziedzinie sportu.

 

Przebieg: Tatuś rysuje na piasku/betonie koła o średnicy takiej, aby dziecko mogło swobodnie postawić w nich nogi. Na początek wystarczy żeby było ich 10. Możemy też użyć gotowych obręczy, jeśli takie mamy w domu. Gdy koła są narysowane zachęcamy dziecko do prawdziwej piłkarskiej rozgrzewki. Zadaniem będzie jak najszybciej wstawiać nogi do narysowanych kół (prawej nogi do koła z prawej strony, lewej nogi do kola po lewej stronie tak, aby dojść do końca slalomu.

Drugą wersją tej zabawy może być skakanie obunóż do każdego koła.

 

Wskazówki: Dzieci starsze 5, 6 letnie możemy zaangażować również do rysowania z nami kół. Użyjmy wtedy jakiegoś okrągłego przedmiotu. Kładziemy go na ziemi i prosimy dziecko o odrysowanie patykiem/kredą kształtu.

Możemy mierzyć prędkość w wykonywaniu tego ćwiczenia, żeby dziecko zobaczyło swoje postępy w sprawności.

 

Przykład slalomu:

 

 

 

 

 

PATRONAT

Ogólnopolska  baza specjalistów

 

REKLAMA