ZABAWY

PRZYJDŹ DO MNIE JAK...

Wiek dziecka: 3 – 4 lata (a nawet starsze)

 

Cele:

  • Zachęcenie dziecka do współpracy

  • Rozwijanie wyobraźni

  • Wzmacnianie kontaktu z dzieckiem

  • Poszerzanie wiedzy o otaczającym nas świecie

  • Usprawnianie motoryki wielkiej

 

Miejsce zabawy: dom, podwórko

 

Co warto wiedzieć o zabawie?

Jest to dobra metoda na zachęcenie dziecka do wykonania naszej prośby. Kiedy maluch nie ma ochoty rano przyjść do nas, ubrać się czy usiąść do stołu, żeby zjeść, dzięki tej zabawie może się to udać. Może to być jedna z metod na grymaszące dziecko. Niestety, nie ma gwarancji skuteczności za każdym razem, ale warto spróbować. Oprócz sytuacji opisanych wyżej możemy zwyczajnie bawić się z dzieckiem zawsze wtedy, kiedy ma ono na to ochotę.

Dzięki tej zabawie dziecko będzie chciało jak najczęściej przychodzić do rodzica. Może prosić o to, aby je zawołać, bo będzie to dla niego okazja do zabawy.

 

 

Przebieg:

Kiedy chcemy zawołać do siebie dziecko, a jest wiele takich sytuacji w ciągu dnia, proponujemy mu aby przyszło do nas naśladując ruchy jakiegoś zwierzęcia. Mówimy: „Przyjdź do mnie jak...”: żabka, słonik, motylek, miś, itp. Dziecko ma wtedy naśladować ruchy wybranego zwierzątka. Kiedy do nas dotrze, a nawet w trakcie wykonywania czynności, obserwujemy i komentujemy zachowanie pociechy. Jeśli naśladuje motylka, mówimy, np. „Jakie masz piękne duże skrzydełka”. Możemy poprosić dziecko, żeby opisało jak wygląda jako motyl. Kiedy nie jest pewne jak się zachować – podpowiadamy: „motylek to bardzo delikatny owad, ma cieniutkie skrzydełka” (żeby dziecko mogło sobie wyobrazić jak ma się poruszać).

 

PATRONAT

Ogólnopolska  baza specjalistów

 

REKLAMA