ZABAWY

DOT TO DOT

Powody są dwa. Po pierwsze, to co zakazane podoba się najbardziej, a szpilki, igiełki, pineski zazwyczaj chowane są przed dziećmi wysoko. Po drugie, znając zainteresowania dzieci, to zadanie możemy dostosować indywidualnie do nich. Stopniowanie trudności jest tutaj również możliwe, pineski mogą być większe lub mniejsze, wielkość kropek również różna, nawet ilość punktów w które będziemy przypinać pineski można dostosować do możliwości dziecka. Ta pomoc się nigdy nie nudzi, wystarczy tylko na bieżąco zmieniać karty pracy.
Tablica korkowa, kolorowe pineski i karta pracy, trzy bardzo proste przedmioty, które ćwiczą koordynację oko-ręka oraz usprawniają motorykę małą, a dokładnie ruchy precyzyjne.
 
 

Marta Baj-Lieder - logopeda wczesnej interwencji, terapeuta SI, terapeuta ręki, nauczyciel. Certyfikowany instruktor masażu Shantala oraz doradca noszenia w chuście wg szkoły ClauWi. Współliderka Klubu Ratatuj-miejsca powstałego z inicjatywy Fundacji Rodzic-Dziecko,  gdzie rodzice wraz z dziećmi do lat 3 mogą się bezpłatnie spotykać. Autorka książki “Barwy świata” wydanej nakładem wydawnictwa Harmonia. Ekspert na ogólnopolskich portalach parentingowych. Organizator szkoleń dla logopedów, nauczycieli i rodziców. Prywatnie żona, mama oraz właścicielka kota, który uwielbia śnieg i kąpiele.  Właściciel Centrum Terapii Logop

tekst umieszczony za zgodą autorki (http://www.sensorycznaintegracja.blogspot.com/)

PATRONAT

Ogólnopolska  baza specjalistów

 

REKLAMA