WSPÓŁPRACA i REKLAMA

Zasady współpracy z wydawnictwami

1. Czas recenzowania książek.
~ Czas recenzowania książek zależy od ilość pozycji, jaka czeka w kolejce. Czasem jest dużo ciekawych nowości, z którymi chcemy się zapoznać i oczekiwanie na recenzje się wydłuża. Są też miesiące, gdy nie ma praktycznie nic ciekawego i wtedy opinia o książce może pojawić się w kilka dni.
~ Zależy od rodzaju podjętej z nami współpracy

2. Kontakt między blogiem a wydawnictwem.
~ Aby współpraca przebiegała bezproblemowo zależy nam na stałym kontakcie.
~ Poinformujemy o dotarciu do nas książki.
~ Po zrecenzowaniu książki piszemy maila do wydawnictwa o tym, że recenzja się pojawiła na blogu (podając link do recenzji).

3. Wysyłka książek
~ Dane korespondencyjne podajemy, gdy podejmujemy współpracę z wydawnictwem i jest ono zainteresowane wysyłką dla nas egzemplarzy recenzyjnych.
~ Książki wysłane bez informacji dla nas mogą nie zostać zrecenzowane, a już na pewno nie znajdą się na pierwszych miejscach w kolejce.

4. Ocenianie

~ Oceniamy pisząc o wadach jak i zaletach, a nasze recenzje są pisane szczerze i oddają nasze odczucia. My książki recenzujemy, nie polecamy! Jeśli uważamy, że książka nie zasługują na dobrą opinię, nie polecimy jej.
~ Jeśli jakaś książka od wydawnictwa dostanie złą i negatywną opinię, oznacza to, że po prostu nam się nie spodobała. Na pewno nie robimy tego złośliwie, ani nie mamy zamiaru obrażać wydawnictwa, czy autora książki.

5. Udostępnianie recenzji
~ Nasze recenzje trafiają na stronie Poradnik Autystyczny i na fanpage.
~ Jeśli wydawnictwo wyraża zainteresowanie -  recenzja trafia na stronę książki na stronie wydawnictwa/jego sklepu internetowego.
Jeśli ktoś chce wstawić gdzieś naszą recenzję, musi uzyskać od nas zgodę. Nie chodzi tutaj o wstawienie przez wydawnictwo recenzji czy odnośnika na swoją stronę, prosimy jedynie aby nie kopiować recenzji bez podania jej źródła oraz jej autora/bloga.
 

PATRONAT

Ogólnopolska  baza specjalistów

 

REKLAMA