Warszawskie Dni Świadomości Autyzmu

Konferencja Prasowa

W środę, 28 marca o godz. 13.00 (Zespół Szkół Specjalnych nr 85, ul. Elektoralna 12/14, wejście od ul. Orlej, aula na I piętrze) zapraszamy przedstawicieli mediów na konferencję prasową na temat wydarzeń w ramach pierwszych Warszawskich Dni Świadomości Autyzmu.

W konferencji udział wezmą: przedstawiciele władz m.st. Warszawy, Joanna Grochowska, wiceprezes Fundacji SYNAPSIS oraz Magdalena Brzeska z Poradnika Autystycznego.

Od dziesięciu lat, 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jednak w Warszawie będziemy mówić o autyzmie przez ponad dwa tygodnie. Wszystko po to, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o tym zaburzeniu i formach pomocy. Najważniejsza jest wczesna diagnoza i wsparcie. W naszych przedszkolach i szkołach jest coraz więcej dzieci z autyzmem. W roku szkolnym 2015/2016 było 1827 przedszkolaków i uczniów, teraz – 2760.

Konferencja odbędzie się w Zespole Szkół Specjalnych nr 85, który składa się ze szkoły podstawowej specjalnej z 83 uczniami, w tym 23 z autyzmem oraz szkoły specjalnej przysposabiającej do pracy. W szkole podstawowej działa również zespół wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. W tym roku szkolnym w szkole przy Elektoralnej z terapii korzysta 22 dzieci w wieku od 2 do 8 roku życia, z czego ponad połowa z autyzmem.

 

źródło: http://www.um.warszawa.pl/en/aktualnosci/warszawskie-dni-wiadomo-ci-autyzmu-konferencja-prasowa 

Pliki do pobrania

PATRONAT

Ogólnopolska  baza specjalistów

 

REKLAMA