Tata do zadań specjalnych

Tata do zadań specjalnych - codzienność

 

Dzień za dniem - codzienność. Po okresie mobilizacji wszystkich sił, kiedy wydaje się, że można, trzeba "wszystko" przychodzi czas wyczerpania.

Możesz odczuwać ciągłe, niekończące się zmęczenie. Może to organizm bierze odwet za to, jak bardzo go wyczerpałeś w walce? Czy w Twoich myślach pojawiło się złowieszcze: "to wszystko nie ma sensu?"

Niewykluczone.

 

Dzień za dniem - pochylmy się nad kalendarzem.

Poniedziałek. Praca, po pracy trzeba odebrać dziecko i jego mamę z rehabilitacji. Potem wysłuchać w domu, jak było ciężko. Sen wydaje się być najlepszym wybawicielem.

Wtorek. Praca, po pracy Twoja kolej na ćwiczenia z dzieckiem, te zlecone przez terapeutę. Terapeutę? Smarkulę, dwa lata po studiach. Sama dzieci nie ma a innym będzie mówić jak mają żyć. No dobrze. Trzeba.

Środa. Praca. Może wziąć nadgodziny...Zanim wrócisz może będą już spali?

Czwartek. Jaka piękna pogoda. Jedziesz do pracy, słuchasz ulubionego zespołu. świat staje się całkiem znośny. Po pracy skoczysz z dzieckiem na basen. A co. Było całkiem fajnie.

Piątek. Już jutro weekend. Po pracy wstępujesz na piwo z kumplami. W połowie kufla pojawia się wątpliwość. Przecież Ona jest od rana sama z dzieckiem. Uśpisz wątpliwości, czy pogrzebiesz własne potrzeby?

Sobota. Dlaczego po całym tygodniu ciężkiej pracy musisz to słyszeć? Bo kran cieknie, bo kaloryfer się zapowietrzył, bo firanki trzeba powiesić, bo, bo, bo. Ile można. Idziesz z dzieckiem na spacer. Przy piaskownicy słyszysz jak mamuśki licytują się - które dziecko ma ile ząbków, jak pięknie siada, staje, mówi, chodzi, bla, bla, bla. Nie ma dokąd uciec. Tu "bo" tam "bla".

Niedziela. Dziecko zagorączkowało. Wszystko przestaje mieć znaczenie.

 

Usiądź. Pomyślimy razem, jak sprawić, żeby było więcej czwartków.

 

Joanna Ławicka - Pedagog specjalny, doktor nauk społecznych w zakresie pedagogiki. Prezes zarządu Fundacji Prodeste od 2013 r. Autorka popularnej książki "Nie jestem kosmitą. Mam zespół Aspergera".

 

PATRONAT

Ogólnopolska  baza specjalistów

 

REKLAMA