Światowy Dzień Świadomości Autyzmu 2017

Zespół Szkół nr 6 w Toruniu

21 stycznia 2008 roku na sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych podjęto decyzję, by wyznaczyć 2 kwietnia jako Światowy Dzień Autyzmu, który ma być obchodzony każdego roku poczynając od roku 2008. 

Przyjmując tę decyzję, jak każdego roku tak i w obecnym Zespół Szkół Nr 6 włączył się w akcję upowszechniania wiedzy o autyzmie.
29 kwietnia 2017 roku w Radiu Gra uzyskaliśmy Patronat Medialny dla naszych poczynań. Miała miejsce także krótka audycja na temat planowanych działań oraz zaprosiliśmy wszystkich zainteresowanych tematyka autyzmu do spotkania z nami.

31 kwietnia 2017 roku szkoła nasza udekorowana została ogromną ilością balonów oraz zamieściliśmy opis naszych działań w postaci wielkiego napisu w oknach od strony ul. Szosa Lubicka. Napis głosił: Światowy Dzień Autyzmu i budził zainteresowanie przechodniów.

  
W tym dniu również w Centrum Handlowym PLAZA stanęła wystawa prac naszych uczniów ilustrowana ich uśmiechniętymi fotografiami, dzięki którym odkryć można piękno i niezwykłą wrażliwość naszych uczniów. Wystawa prezentowana będzie do 10 kwietnia a następnie zaprezentowana zostanie w Teatrze „Baj Pomorski”.

1 kwietnia 2017 roku – dzięki współpracy z Fundacją Novus Genesis, w kaplicy kościoła pw Św. Faustyny odprawiona została msza święta w intencji rodzin dzieci autystycznych.
Przez kilka dni informował o naszej akcji baner reklamowy.

Zaś 4 kwietnia 2017 roku to dzień przeznaczony dla uczniów naszej szkoły , tych z autyzmem oraz pozostałych. Ci pierwsi mieli poczuć się w świątecznie w centrum zabaw z okazji ich święta a ci drudzy poprzez zabawę mieli zdobyć wiedzę na temat trudności życia z tym zaburzeniem. 

Aktor Teatru "Baj Pomorski" Pan Jacek Pietruski przybliżył naszym uczniom bajkowe krainy poprzez wspólne czytanie i inscenizację „Janka Muzykanta” oraz warsztaty  plastyczne. Gościem honorowym tego spotkania była Pani Elżbieta Olszewska - Członek  Zarządu  Fundacji „ABC XXI - Cała Polska Czyta Dzieciom”.

 

Uczniowie  uczestniczyli w ogólnoszkolnej  zabawie integracyjnej "Kolorowe państwo".

 

 


W bibliotece szkolnej, na podstawie krótkich filmów można było dowiedzieć się jak postrzega świat dziecko ze spektrum autyzmu. Pogadanka cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i zaowocowała wieloma pytaniami.


Najmłodszym czas umilił pan Michał Baryza – finalista programu Top Model, prowadząc
czytanie na dywanie. Dzieci z przedszkola odwdzięczyły się piosenkami i tańcami.

 

 

 

Tego dnia w szkole królował wszędzie kolor niebieski: niebieskie stroje, niebieskie balony, niebieskie kwiaty.
Kwiecień to czas krzewienia świadomości na temat autyzmu, dlatego nasza akcja nie kończy się 4 kwietnia. Uczniowie i nauczyciele w wyznaczonych terenach miasta będą rozdawać mieszkańcom kwiaty koloru niebieskiego. Nasze zaproszenie przyjęli także studenci UMK. Dla rodziców i studentów przygotowaliśmy szkolenie oraz drzwi otwarte, które tak naprawdę trwają cały rok.

 

 

PATRONAT

Ogólnopolska  baza specjalistów

 

REKLAMA