Światowy Dzień Świadomości Autyzmu 2015 - Na niebiesko

Lista gabinetów biorących udział w akcji

Poradnikautystyczny.pl organizuje ogólnopolskie konsultacje dla rodziców dzieci. Konsultacje mają na celu weryfikację wątpliwości dotyczących rozwoju dziecka - czy rozwija się prawidłowo, czy we właściwym wieku posiadło odpowiednie umiejętności. 
W przypadku, gdy rodzice zauważają, że dziecko nie rozwija się prawidłowo to zwykle na diagnozę do specjalistycznych gabinetów trzeba bardzo długo czekać. Termin ten wynosi nawet od kilku miesięcy do kilku lat. W przypadku małego dziecka to bardzo dużo. Stąd postanowiliśmy wesprzeć inne organizacje, które prowadzą podobne kampanie wczesnego wykrywania zaburzeń ze spektrum autyzmu, jak np. Synapsis, by pomóc większej ilości dzieci. 

Akcji patronuje Rzecznik Praw Dziecka Pan Marek Michalak i popiera ją Pani Prezydentowa Anna Komorowska.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu (ang. World Autism Awareness Day, WAAD) – święto obchodzone corocznie 2 kwietnia z inicjatywy Kataru w osobie Jej Wysokości Mozah, małżonki emira Hamada ibn Chalifa as-Sani, popartej przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 18 grudnia 2007 (A/RES/62/139) i opublikowaną 21 stycznia 2008 roku.

Obchody Dnia mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat dziecięcego autyzmu. Wizja i inicjatywy Jej Wysokości pomogły w realizacji praw dzieci niepełnosprawnych i ich społeczności, zarówno w państwach arabskich, jak i na całym świecie.

Zapraszamy do zapoznania się z listą gabinetów biorących udział w naszej akcji. - dostęp do listy został zablokowany

Plik działa podobnie jak pliki excela - na dole są dostępne zakładki z nazwami województw. 

 

Prosimy zwracać uwagę na to, że niektóre placówki przyjmują zapisy wyłącznie mailowo.

 

Zasady umawiania wizyt: umawiać można się bezpośrednio w placówce. Wizyty umawiane są telefonicznie (niekiedy bezpośrednio przez stronę lub mailowo)

Poradnik Autystyczny w żaden sposób nie pośredniczy w umawianiu wizyt, ani nie odpowiada za brak placówek z danego miasta w akcji.

 

 

PATRONAT

Ogólnopolska  baza specjalistów

 

REKLAMA