RECENZJE PORADNIKA

"Nasze emocje" Elżbieta i Witold Szwajkowscy

Jako pierwszą recenzję zamieszczamy recenzję książki Państwa Elżbiety i Witolda Szwajkowskich "Nasze emocje". Książka wydana jest w 2012 roku przez Wydawnictwo Harmonia, ale jest także dostępna w naszej zaprzyjaźnionej Księgarni Internetowej ANWI.

Jak sami autorzy piszą książeczka przeznaczona jest dla wszystkich dzieci - kolorowa, z ładnymi obrazkami, z prostymi i łatwymi do zapamiętania obrazkami. 

 

 

Każda strona zawiera jakby dwie części. Pierwsza składa się z opisu emocji, podkreslonej wierszykiem, prostym dla dziecka. Druga zaś - twarzami do dorysowania.

 

W publikacji autorzy podkreslili, że emocje to nie tylko wyraz twarzy. Aby wyrazić emocje ważne jest odpowiednie uzywanie brwi czy ust, a także oczu. I także tu dają dzieciom pole do popisu i możliwośc wykazania się znajomością rozpoznawania emocji czy stanu ducha. 

Poniżej recenzja 11-to latka z Zespołem Aspergera:

"Książka "Nasze emocje" Wydawnictwa Harmonia napisana przez Państwa Szwajkowskich. W tej ksiązce jest dużo o emocjach. Konkretnie o tym, jak je okazywać i odczytywać. Warto ją przeczytać, by wiedzieć więcej o emocjach. Jeśli ktoś ma kłopot z emocjami niech ją chociaż obejrzy. Mi się podobało. Jest w niej dużo do nauki, humoru i powodów do uśmiechu. Tymi powodami są miny bardzo ładnie zilustrowane i fajne. Pod nimi jest kawałek wiersza wyjaśniającego minę i sytuację, w której taką minę się robi. Obok sa ćwiczenia polegające na dorysowaniu min. Polecam to takim dzieciom jak ja".

 

 

Magda Brzeska z synem Michałem

PATRONAT

Ogólnopolska  baza specjalistów

 

REKLAMA