RECENZJE PORADNIKA

"Analiza i synteza wzrokowa" Marta Korendo, Agnieszka Fabisiak-Majcher, Elżbieta Ławczys

Analiza i synteza wzrokowa” jest zestawem ćwiczeń, którego głównym celem jest stymulacja percepcji wzrokowych. Dzięki zadaniom znajdującym się w teczce uczeń nabywa i kształtuje umiejętności z zakresu powyższej wymienionej funkcji poznawczej, będącej podstawą do rozpoczęcie w późniejszym etapie nauki czytania oraz pisania.

Co zawiera teczka? Mianowicie w jej środku znajdują się gotowe materiały do rozpoczęcia ćwiczeń oraz polecenia w jaki sposób należy z nich korzystać. To świetna pomoc dla pedagogów będących na początku swojej kariery zawodowej. Terapeuci i nauczyciele znajdą w niej też wiele inspiracji i nowych możliwości wykorzystania jej podczas pracy bądź terapii np. jako materiały do zajęć rewalidacyjnych. W teczce znajdziemy karty zarówno w Kolorza jak i w czerni i bieli dzięki czemu możemy stopniować trudność zadań w zależności od potrzeb i możliwości ćwiczącego. Dużą zaletą zestawu jest to, iż użyte w nim rysunki są bardzo konkretne, nie zawierają zbędnych elementów typu nadawanie przedmiotom cel ludzkich- oczu, ust itp., które w efekcie rozpraszają uwagę czy w przypadku osób z niepełnosprawnością czy autyzmem nie mają dla nich odniesienia do rzeczywistego wyglądu przedmiotu. Dzięki temu mogą być stosowane z powodzeniem podczas terapii osób dorosłych, czy uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Jak już wspomniałam ćwiczenia można wykorzystać również podczas rewalidacji, gdyż po za percepcją wzrokową usprawniają między innymi percepcje wzrokowo- słuchową, koncentracje uwagi, spostrzegawczość czy w niektórych zadaniach również logiczne myślenie.

Kolejnym aspektem za tym, że zestaw ten jest wart zainteresowania jest jakość jego wykonania. W grubej tekturowej teczce na rzepy znajdują się 47 laminowanych kart formatu a4 do samodzielnego przecięcia oraz 5 tekturowych kart z wypycharkami. materiały edukacyjne wykonane są bardzo solidnie i posłużą na pewno przez długi okres.

Zestaw jest naprawdę godny polecenia i z chęcią sięgnę po pozostałe pozycję z serii „Stymulacja i terapia”.

 

Patrycja Cabaj

 

Zestaw do kupienia na stronie Wydawnictwa WIR: https://wir-sklep.pl/pl/p/Analiza-i-synteza-wzrokowa/3 

 

 

PATRONAT

Ogólnopolska  baza specjalistów

 

REKLAMA