DYI

Zabawa z nakrętkami – pomoc logopedyczna


DSCN5524

Nie wiem, czy Wy też tak macie, ale ja ciągle wymyślam, jak z prostych, codziennie używanych przedmiotów, stworzyć jakąś pomoc dla dzieciaków :) Tym razem padło na plastikowe nakrętki…

 

Swoją pomoc przygotowałam z myślą o ćwiczeniu odczytywania samogłosek prymarnych (A, U, I). Skany dla Was przygotowałam puste. Zamiast samogłosek możecie zapisać sylaby, trudne wyrazy z aktualnie ćwiczoną głoską. Pozostawiam Wam wolny wybór :)

Zobaczcie jak ja wykorzystam jutro moją pomoc:

  1. Najpierw razem z moją Małą Uczennicą odczytamy jakie samogłoski znalazły się na balonach, które trzyma Ola:

DSCN5524  2. Później będziemy losowały z pudełka plastikowe zakrętki, na których również zapisane                  zostały samogłoski. Wszystkie pięknie odczytamy!

DSCN5525

3. Na koniec każdą zakrętkę położymy na TAKIEJ SAMEJ samogłosce. Pozwoli nam to na                     wielokrotne utrwalenie ćwiczonego materiału:

DSCN5526

W ten oto sposób będziemy ćwiczyć nie tylko odczytywanie samogłosek, ale również małą motorykę (umieszczanie zakrętek dokładnie na balonikach), a także analizę i syntezę wzrokową.

Skany czekają na Was TUTAJ – oprócz wersji dla dziewczynek, którą widzicie na zdjęciach, jest także wersja dla chłopców! 

Magdalena Rybka

Artykuł zamieszczony za wiedzą i zgodą autorki (źródło: http://logopedarybka.pl/2015/10/11/zabawa-z-nakretkami-pomoc-logopedyczna/)

PATRONAT

Ogólnopolska  baza specjalistów

 

REKLAMA