DYI

Klocki z fakturami

 
Klocki z fakturami, memo, domino, ścieżki dotykowe. Tego rodzaju zabawek przybywa na naszym rynku, jednak wykonanie wyżej wspomnianych pomocy jest naprawdę bardzo proste. A co najważniejsze możemy tworzyć i tworzyć, dzięki temu nie jesteśmy ograniczeni ilością czy rodzajem struktury na klocku. Klocki, które prezentuję poniżej wykonałam z różnych materiałów dostępnych w sklepach budowlanych: papier ścierny (różna grubość i ziarnistość, wykładziny, myjki itp), taśma dwustronna do mocowania luster i klocki. Posłużyłam się klockami firmy Maple, które można kupować na sztuki, są bardzo tanie, a jednocześnie dobre gatunkowo. 
Jak się bawić klockami dotykowymi? Możemy grać w memo, możemy je dotykać i określać czy jest to dla nas przyjemna faktura czy też nie, możemy je segregować wg kolorów lub innych cech: miękkie-twarde, szorstkie-gładkie, przyjemne-nieprzyjemne. Jak widać możliwości jest naprawdę wiele.
 

Marta Baj-Lieder - logopeda wczesnej interwencji, terapeuta SI, terapeuta ręki, nauczyciel. Certyfikowany instruktor masażu Shantala oraz doradca noszenia w chuście wg szkoły ClauWi. Współliderka Klubu Ratatuj-miejsca powstałego z inicjatywy Fundacji Rodzic-Dziecko,  gdzie rodzice wraz z dziećmi do lat 3 mogą się bezpłatnie spotykać. Autorka książki “Barwy świata” wydanej nakładem wydawnictwa Harmonia. Ekspert na ogólnopolskich portalach parentingowych. Organizator szkoleń dla logopedów, nauczycieli i rodziców. Prywatnie żona, mama oraz właścicielka kota, który uwielbia śnieg i kąpiele.  Właściciel Centrum Terapii Logop

tekst umieszczony za zgodą autorki (http://www.sensorycznaintegracja.blogspot.com/)

 

PATRONAT

Ogólnopolska  baza specjalistów

 

REKLAMA