Co u naszych partnerów?

Krótki poradnik turnusowicza, czyli jak przygotować się do wyjazdu na pobyt rehabilitacyjny

Zestaw obowiązkowy

Mimo że ośrodek, do którego się wybieracie oferuje Wam super warunki, w pełni wyposażone pokoje z łazienką, a pomimo wyżywienia także aneksy kuchenne, to w Waszej walizce muszą znaleźć się rzeczy bez których ani rusz. Obojętne, gdzie się wybieramy w naszym bagażu wylądować musi strój kąpielowy, klapki, okularki, czepek i dodatkowy ręcznik na basen. Ponadto kilka zestawów luźnych ubrań sportowych i wygodne buty. Zawsze przydadzą się także kurtka przeciwdeszczowa, buty na niepogodę i parasol. Latem warto zaopatrzyć się w czapkę z daszkiem, krem z filtrem UV oraz coś przeciw komarom i kleszczom. To szczególnie ważne gdy okolica sprzyja spacerom na łonie przyrody. Czy to lato czy zima ważnym elementem są okulary przeciwsłoneczne. Zawsze warto mieć przy sobie domową apteczkę z lekami przyjmowanymi na stałe i z tymi na wszelki wypadek. Pamiętać trzeba także o rozrywce. Zabierzcie ze sobą piłkę, zabawki, gry książki, na które nie mieliście czasu w ciągu roku.

Rehabilitacja na najwyższym poziomie

Pamiętajcie, że aby jak najlepiej dobrać zabiegi i terapie na pierwszej wizycie należy przedstawić jak najbardziej dokładną dokumentację medyczną naszego schorzenia. Dlatego tak ważne jest, abyście zabrali ze sobą oryginały np. wyników badań, wypisów ze szpitala, opisów zdjęć rtg czy rezonansów magnetycznych, opinii i zaleceń lekarskich.

Zabawy, hulanki, swawole

Rodzice pamiętajcie, że mimo iż Wasze dzieci biorą udział w turnusowych zajęciach animacyjnych, to nadal pozostają pod Waszą opieką. Poza zajęciami terapeutycznymi to Wy musicie mieć na nie oko i bacznie śledzić każdy ich ruch. Podobnie na basenie. Poza wyznaczonymi godzinami rehabilitacji to Wy ponosicie za maluchy wyłączną odpowiedzialność, dlatego nie zostawiajcie ich samych.

Mobilki, jak tam ścieżka na Polanikę?

Przed wyjazdem sprawdźcie koniecznie dokładną trasę dojazdu do ośrodka czy uzdrowiska, aby nie spóźnić się na pierwsze badanie pacjenta. To szczególnie ważne zarówno z punktu widzenia organizacyjnego, jak i zaplanowania dnia przez innych pacjentów. Jeśli Wy się spóźnicie cała machina będzie musiała zostać zreorganizowana. Warto także sprawdzić, jakie są możliwości zaparkowania samochodu na czas turnusu. Czy parking jest płatny? Czy jest bezpiecznie? Jak daleko są miejsca parkingowe od obiektu? I najważniejsze, czy na czas rozładowania i zapakowania bagaży można podjechać pod budynek.

Podróżować to żyć – H.Ch.Andersen

Mając w pamięci to, że weekendy wolne są od zabiegów rehabilitacyjnych, na kilka dni przed wyjazdem na turnus warto rzucić okiem na mapę i poznać okolicę, w jaką się wybieracie. Co ciekawego można zobaczyć? Gdzie się wybrać? Czy lepiej wcześniej kupić bilety on line? Jakie są w tym czasie ciekawe lokalne wydarzenia, może warto w nich wziąć udział? Ważnym bagażem jest zatem także mały plecak, do którego można zapakować najpotrzebniejsze rzeczy na jednodniową wycieczkę.

Pilne potrzeby i drobne zachcianki

Nie ma znaczenia, czy jedziecie na turnus sami czy z dzieckiem – dowiedzcie się gdzie jest najbliższy sklep spożywczy. Może warto zrobić sobie wcześniej zapas wody mineralnej lub przegryzek?

Artykuł został dodany przez: Ośrodek Rehabilitacyjny Polanika

PATRONAT

Ogólnopolska  baza specjalistów

 

REKLAMA