ARTYKUŁY

Łańcuszki

Dziś dotarła do mnie następująca wiadomość na portalu Facebook:

 

"nie powinnas byla polubic ani komentowac mojego ostatniego statusu hahaha. Teraz musisz wybrac i umiescic jedna opcje z ponizszych i umiescic jako swoj status. Jest to gra z okazji roku swiadomosci na temat autyzmu. Nie psuj zabawy. Wybierz jedna z ponizszych pozycji i opublikuj jako swoj status. 1. Wlasnie znalazlam wiewiorke w swoim samochodzie. 2. Wlasnie zgodzilam sie wyswiadczyc usluge seksualna w zamian za anulowanie mandatu. 3. Nie mam czystych majtek na jutro, wiec mam zamiar przelozyc te na druga strone. 4. Moje hemoroidy oszalaly dzis wieczorem! 5. Chyba wlasnie przyjelam oferte matrymonialna przez internet! 6. Zdecydowalam przestac zakladac majtki. 7. Potwierdzone: Bede mama! 8. Wlasnie zdobylam udzial w najnowszej edycji "Mam talent"! 9. Zaakceptowano mnie do 'Randki w ciemno'. 10. Dostalam zywa malpke!!! 11. Wlasnie sie posikalam! 12. Powaznie mysle o implantach posladkow 13. Wlasnie wygralam w zdrapke 700 zl! 14. Wyprowadzamy sie do Oslo pod koniec tego roku! 15. Majonez z czekoladowymi kulkami Nesquick jest taki doooobry! 16. Dostalam sie do programu "Ugotowani"! Opublikuj post bez zadnego wyjasnienia. Wybacz, tez musialam tak zrobic. Czekam na Twoj status. Ach, i nie zepsuj tego (Nie zdradz sekretu). I pamietaj to jest rok swiadomosci na temat autyzmu. Baw sie dobrze!"

 

Podobne akcje już były - zkolorami biustonoszy, z owocami, torebkami itp.

Napisanie sobie tego, czy innego statusu na tablicy nie wspiera nikogo, ani nie uświadamia nikomu czym jest autyzm. Jest to kolejny łańcuszek, który ma podobno wesprzeć solidarność z autyzmem.

Zamiast wrzucać kolejne statusy - wrzućcie choćby mądrą infografikę na temat autyzmu, link do filmu czym jest autyzm, zaproście rodziców innych dzieci na konsultacje jak rozwijają się ich dzieci.

Przede wszystkim zanim wyslecie kolejny łańcuszek nastepnym osobom - POMYŚLCIE czy coś to naprawdę daje.

PATRONAT

Ogólnopolska  baza specjalistów

 

REKLAMA