ARTYKUŁY

Karta ID Osoby z Autyzmem

Przedstawiamy Wam Kartę osoby z autyzmem.

Dla osób z autyzmem czesto stanowi problem przebywanie w miejscach, w których narażei sa na bodźce takie jak swiatło i dźwięk. Te bodźce sprawiają, że mogą czuć się przestraszone, a to może z kolei sprawić że mogą działać w sposób, który nei będzie typowy. W wielu przypadkach może sie też zdarzyć, że osoba z autyzmem odmówi wykonywania poleceń, czy też zachowa się irracjonalnie, co będzie związane z autyzmem.

Poradnik Autystyczny postanowił więc wprowadzić małe informacyjne karty wielkości dowodu osobistego, które może nosić zafoliowane przy sobie każda osoba z autyzmem. Karta taka mówi innym, że dana osoba może miec problem z komunikacją lub też rozumieniem innych osób. Mamy nadzieję, że może pomóc w razie powazniejszych przypadków, o ile takowe wystąpią.

Staralismy się pokazać najwazniejsze rzeczy na karcie. Oczywiście nie da się ująć całego obrazu spektrum i jego wszystkich objawów. Stąd wybralismy tylko kilka

Zachęcamy do wydruku karty i zafoliowania jej. Karta przeznaczona jest oczywiście zarówno dla osób dorosłych jak i dzieci. (w pliku pdf format dopasowany jest do wielkości dowodu osobistego)

 

 

Pliki do pobrania

PATRONAT

Ogólnopolska  baza specjalistów

 

REKLAMA