ARTYKUŁY

Anthony Hopkins i Zespół Aspergera

Anthony Hopkins to brytyjski aktor, kompozytor i malarz. Artysta od 2000 roku jest również obywatelem USA. Uważany za jednego z najlepszych, Anthony Hopkins jest laureatem Oscara (otrzymał go za rolę w filmie Milczenie owiec, gdzie wcielił się w Hannibala Lectera). Filmy Hopkinsa są gwarancją sukcesu. Pojawił się w takich produkcjach jak O jeden most za dalekoDzwonnik z Notre DameBunt na BountyDrakulaWichry namiętnościJoe BlackHannibalAleksanderDowódHitchcock oraz Solace. Od 2016 roku Anthony Hopkins występuje również w serialu Westworld.

W 2017 roku, Hopkins wyznał, że zdiagnozowano u niego zespół Aspergera (aktor ma trudności z nawiązywaniem nowych znajomości, nienajlepiej znosi zmiany i wręcz obsesyjnie interesuje się różnymi dziedzinami).

Za jednym zamachem aktor potrafi wyrecytować nawet siedem stron scenariusza, słowo po słowie. Artysta ma na to sposób - każdą linijkę czyta nawet 300 razy, nigdy nie bierze także skryptu ze sobą za plan. Zapytany czy jego doskonała pamięć słabnie z wiekiem, aktor odpowiedział przecząco. - Jest wciąż taka sama, ale pracuję nad nią. Jeśli nie uczę się kwestii, to uczę się na pamięć trudnych wierszy, tylko po to, żeby nie wyjść z wprawy. Trzeba pracować nad wszystkim - podkreślał Hopkins, który jednak nie boi się przemijania. - Śmierć jest częścią życia. Wszyscy tak skończymy. Nie można tęsknić za ludźmi, którzy odeszli. Ich już nie ma. Tak już jest, musimy to zaakceptować - mówił aktor.

 

Obok aktorstwa Anthony Hopkins maluje. Oto niektóre z jego prac, które zostały poakzane na wystawie Dreamscapes:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PATRONAT

Ogólnopolska  baza specjalistów

 

REKLAMA