Ogólnopolska baza specjalistów i placówek

WYSZUKIWARKA

Specjalizacje

Ostatnio dodane:

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2

Inny

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy jest placówką zajmującą się terapią i edukacją dzieci i młodzieży z autyzmem oraz niepełnosprawnością intelektualną. Głównym celem działań placówki jest integracja dzieci ze środowiskiem społecznym oraz przygotowanie ich do samodzielnego udziału w życiu społecznym. Oferta terapeutyczna SOSW obejmuje terapie: logopedyczną, pedagogiczną, psychologiczną, , taktylną, , SI, działania rehabilitacyjne oraz wsparcie dla rodziców. Prowadzi Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka, Przedszkole dla dzieci z autyzmem, Szkołę Podstawową, Gimnazjum, SPdP . Punkt Konsultacyjny dla Dzieci Autystycznych i ich Rodzin przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Skarżysku-Kamiennej (ul. Spacerowa 31) świadczy pomoc dzieciom z autyzmem i pokrewnymi zaburzeniami w rozwoju oraz ich rodzinom. Zatrudnia terapeutów autyzmu (Studium Pomocy Osobom Autystycznym i ich Rodzinom - SYNAPSIS Warszawa) oraz psychologa. Oferowana pomoc: pogłębiona diagnoza dzieci z dysfunkcjami rozwojowymi, planowanie terapii ze szczególnym uwzględnieniem zaburzeń neurofizjologicznych, psychologicznych i społecznych, układanie indywidualnych programów terapeutycznych do realizacji w domu, wskazywanie rodzicom odpowiednich działań terapeutyczno-edukacyjnych dla dzieci. Punkt jest partnerem merytorycznym Programu Wczesnego Wykrywania Autyzmu „Badabada” ogólnopolskiej inicjatywy Fundacji SUNAPSIS.

Typy płatności za usługi płatne
Adres
Spacerowa 31, 26-110 Skarżysko-Kamienna
świętokrzyskie

Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem

Przedszkole

Ośrodek działa w ramach Zespołu Szkół, prowadzi terapię dzieci ze spektrum autyzmu w wieku przedszkolnym na zasadach analizy stosowanej zachowania. Przy ośrodku działa Punkt Konsultacyjny, gdzie udzielamy porad, wsparcia dzieciom i ich rodzinom oraz prowadzimy terapię dzieci - nie jest konieczne skierowanie ani orzeczenie - przyjmujemy dzieci z województwa kujawsko - pomorskiego.

Typy płatności za usługi bezpłatne
Adres
Słoneczna 26, 85-348 Bydgoszcz
kujawsko-pomorskie

Centrum Terapii Neurologopedycznej

Gabinet

Centrum Terapii Neurologopedycznej specjalizuje się w terapii zaburzeń mowy i komunikacji. Oferuję:

-diagnozę i terapię logopedyczną/ neurologopedyczną,
-terapię ręki,
-stymulację odruchów ustno- twarzowych wg dr S. Masgutowej,
-zajęcia grupowe stymulujące rozwój językowy dzieci,
-grupową/ indywidualną naukę języka migowego.

Typy płatności za usługi płatne
Adres
Grunwaldzka 76/78 / 420, 80-422 Gdańsk
pomorskie

Oddział Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dzieci z Autyzmem i Pokrewnymi Zaburzeniami przy Szkole Podstawowej Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Kołobrzegu

Przedszkole

Zapewniamy każdemu dziecku 20 godzin indywidualnej terapii tygodniowo. Terapią w Oddziale mogą być objęte dzieci od 3 do 9 roku życia. Pracujemy metodą analizy behawioralnej stosowanej, która uznawana jest za najskuteczniejszą metodę terapii autyzmu. Każde dziecko realizuje opracowany przez nauczyciela prowadzącego indywidualny program edukacyjno – terapeutyczny, obejmujący wszystkie sfery rozwoju. Szczególny nacisk kładziemy na rozwój mowy, komunikowanie się z otoczeniem i umiejętności społeczne. Opieramy się na pozytywnych wzmocnieniach.

Dzieci uczestniczą także w zajęciach grupowych i pod okiem nauczyciela prowadzącego są stopniowo wprowadzane do grup przedszkolnych, co umożliwia im integrację z rówieśnikami. Dzieci biorą udział również w zajęciach logopedycznych i zajęciach rytmiki w grupie przedszkolnej.

Zapewniamy wsparcie rodzicom, dla których organizujemy zajęcia otwarte i dajemy możliwość aktywnego uczestnictwa w terapii.

Terapię w Oddziale prowadzą wykwalifikowani nauczyciele , certyfikowani specjaliści analizy behawioralnej stosowanej.

Oferujemy bezpłatne konsultacje , na które można umawiać się telefonicznie pod numerami: 601060634, 600 234 557.

Typy płatności za usługi bezpłatne
Adres
Arciszewskiego 20, 78-100 Kołobrzeg
zachodniopomorskie

Gabinet Logopedyczny Słówko

Gabinet

Terapia logopedyczna dzieci z autystycznym spektrum zaburzeń; sprzedaż pomocy terapeutycznych

Typy płatności za usługi płatne
Adres
Głowackiego 35 / 61, 20-040 Lublin
lubelskie

Array
(
    [url] => ogolnopolska_baza_specjalistow/page_9
)
  
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

PATRONAT

Ogólnopolska  baza specjalistów

 

REKLAMA